Audi F1 meeskonna partneriks saab Sauber

Autor: Autogeenius

Augusti lõpus sai kinnitust pikalt ringlenud kõlakas, et Audi liitub lõpuks F1 karuselliga. Kuigi sõsarbrändi Porsche F1 plaanid said tagasilöögi, jätkab Audi tugevalt ning on kinnitanud partnerlussuhte Sauberi meeskonnaga.

Fakt, et Audil oli plaan visata leivad ühte kappi juba kogemustega F1 meeskonnaga oli üsna selge, kuna seniste uudiste baasil oli Audi enamus panusest seotud jõuallikaga. Seega kogu ülejäänud praktika F1 auto arendamisest oli vaja leida väljaspoolt.

Audi juhtida on jõuallika arendus Neuburgis, kus asub nende autospordi osakonna peakontor. Šveitsi linnas Hinwil kannab Sauber hoolt ülejäänud auto arenduse eest. Peale partnerlussuhte ostab Audi ka osaluse Sauberis.

Varasemalt on Audi ja Sauber kaudsemalt koostööd teinud, kui Saksa autotootja kasutas Sauberi asutusi näiteks tuuletunneli testimisel. See oli Audi Le Mans’i domineerimise aastatel ja ka näiteks nende DTM võidusõiduauto puhul.

Sauberil on F1 maailmas pea 30 aastat kogemust, vedades hetkel Alfa Romeo meeskonda ja jätkates seda ka järgmisel aastal. Kuigi 2024. ja 2025. aastate hooaja plaanid pole Sauberi osas veel teada, on nüüd vähemalt kindel, et aastal 2026 on nad osa suure automargi saabumisest F1 karuselli.

Jaga postitust